Новини від СЕАТ
21.06.2018

53 000 панелей для використання енергії сонця

53 000 панелей для використання енергії сонця
seat

903 хвилини сонячного світла. Стільки триває найдовший світловий день у північній півкулі нашої планети. Літнє сонцестояння відбувається 21 червня, з цього дня починаються три місяці з найбільшою кількістю сонячного світла й найвищими температурами. Жителі Іспанії та Південної Європи щороку насолоджуються сонцем протягом 2500-3000 годин. Саме це джерело енергії використовує SEAT за допомогою однієї з найбільших в автомобільній промисловості сонячних електростанцій:
- Сонячна електростанція площею 276 000 кв. м: 2013 року компанія розмістила на території, еквівалентній сукупній площі 40 футбольних полів, шість сонячних електростанцій, що складаються з понад 53 000  панелей. З моменту введення в експлуатацію модулі цієї установки, розташовані на дахах цехів і тимчасової зони зберігання автомобілів, виробили понад 112 млн кВт⋅год.

- Обсяг енергії, достатній для щоденного заряджання 3 мільйонів  мобільних телефонів протягом року: щороку сонячна електростанція генерує понад 17 млн кВт⋅год. Цього достатньо, щоб забезпечувати потреби жителів 15-тисячного міста або щоденно заряджати 3 мільйони мобільних телефонів протягом року. Згенерована електроенергія використовується на заводі й становить 6% від загальних обсягів енергоспоживання об'єктів компанії в Марторелі. Ця енергія дала змогу виготовити 67 000 автомобілів від початку роботи заводу.

- Моніторинг із висоти пташиного польоту: частину функцій з обслуговування електростанції виконує безпілотник. Раз на місяць він облітає установку й за допомогою візуального датчика й термографічної камери збирає інформацію для аналізу стану панелей і перевірки їхньої справності. Усього проводять 16 польотів на висоті 35 м.

- Цінний актив з погляду екології: ця установка також допомагає робити повітря чистішим, адже дає змогу зменшити щорічний обсяг викидів CO2 майже на 4000 тонн. Такий результат можна порівняти з впливом п'яти Центральних парків - зелених легень, площа яких мала б становити 17 квадратних кілометрів. Мета компанії - удвічі зменшити обсяги споживання води, викидів CO2 та відходів порівняно з 2010 роком.