Новини від СЕАТ
20.12.2018

Чудовий рік для SEAT

Марторель, 20 грудня 2018 року. - 2018-й став винятковим роком для SEAT. Адже SEAT став свідком народження CUPRA, першого суббренда компанії, та виходу на ринок нового флагмана Tarraco. Рік почався з рекордних результатів, і наприкінці грудня компанія розраховує встановити нові історичні рекорди продажів. Проекти на кшталт тих, що реалізуються в Алжирі й Китаї, стали кроком уперед у межах стратегії інтернаціоналізації бренда, який зараз представлений у більш ніж 80 країнах. Крім того, протягом 2018 року SEAT упроваджував цифрові технології та реалізував масштабні проекти у сфері комунікацій. А різноманітні ініціативи й унікальні якості автомобілів бренда принесли іспанському автовиробнику понад 60 нагород. Нижче перелічені 18 знакових моментів 2018 року, які ввійдуть в історію SEAT:
seat

01 - зростання показників

SEAT розпочав рік із найкращими у своїй історії результатами: 2017 року прибуток після сплати податків становив 281 млн євро, продажі сягнули 470 000 автомобілів, а оборот перевищив 9,5 млрд євро. Аж до вересня фінансові результати підтверджували цей позитивний тренд. Крім того, компанія розраховує закрити рік із найкращими у своїй історії показниками продажів, адже результати усього попереднього року були перевищені вже в листопаді, коли кількість відвантажених автомобілів сягнула 492 300 одиниць.

02 - слава Tarraco!

SEAT представив громадськості довгоочікуваний Tarraco - найбільший позашляховик і водночас новий флагман модельного ряду компанії, що завдячує своєю назвою місту Таррагона (Tarragona). Назву нової моделі вперше обрали всенародним голосуванням, учасниками якого стали понад 146 000 прихильників бренда, що долучилися до фінального етапу ініціативи #SEATseekingName. Tarraco доповнив лінійку позашляховиків компанії, приєднавшись до моделей Ateca й Arona, а виробництво нової моделі розпочалось у жовтні на заводі у Вольфсбурзі. Перші екземпляри будуть продані на початку 2019 року.

03 - CUPRA: народження унікального бренда

CUPRA, що є абсолютним вираженням спортивних якостей SEAT, був представлений як новий бренд із неповторним характером, покликаний приваблювати справжніх ентузіастів і всіх тих, кому потрібна оригінальна, вишукана, сповнена пристрасті й водночас спортивна марка. Перша модель під назвою CUPRA Ateca надійшла в дилерську мережу в жовтні, а гоночна модифікація eTCR з електроприводом закладає підвалини для нового мультибрендового чемпіонату в класі «туринг», старт якого запланований на 2020 рік.

04 - Зміцнення вищої керівної ланки

У червні голова Ради директорів Volkswagen Group доктор Герберт Дісс (Dr. Herbert Diess) був призначений головою Ради директорів SEAT. Крім того, у липні президент SEAT Лука де Мео (Luca de Meo) зайняв посаду голови Ради директорів Volkswagen Group España Distribución, ставши найвищим представником Volkswagen Group в Іспанії.

05 - Ні хао, Китай!

Компанії Volkswagen Group China, SEAT і JAC об'єднали зусилля, щоб створювати нові можливості для впровадження електромобільності в Китаї. 2018 року компанії підписали дві стратегічні угоди в Берліні й Мадриді. За їхніми умовами SEAT на правах партнера приєднався до спільного підприємства JAC Volkswagen і 2021 року зможе вийти на ринок Китаю, а всі три компанії-партнери працюватимуть над електрифікацією продуктів SEAT. Крім цього, наразі вже розпочато будівництво нового науково-дослідного центру в м. Хефей (Hefei).

06 - З прицілом на Африку

Компанія Volkswagen Group доручила SEAT очолити напрям роботи з розширення сфери впливу концерну в Північній Африці. SEAT забезпечив стрімке зростання продажів в Алжирі за рахунок складання моделей Arona, Leon (включно з версією CUPRA), Ateca й Ibiza на заводі Volkswagen Group у м. Релізан (Relizane). З моменту відкриття заводу 2017 року з його конвеєра на додачу до SEAT Ibiza, Arona, Leon й Ateca зійшли понад 60 000 одиниць Volkswagen Golf, Polo, Tiguan, Passat і Caddy; Skoda Octavia, Rapid та Fabia; Audi A3 і Q2.

07 - SEAT у Норвегії: клік, клік, поїхали!

У межах продовження міжнародної експансії у квітні SEAT вийшов на ринок Норвегії - еталонної країни за рівнем проникнення нових трендів і засобів мобільності майбутнього. Використовуючи формат дистрибуції, притаманний онлайн-комерції, компанія дозволяє користувачам купувати автомобілі в цілодобовому режимі 365 днів на рік. Простий дизайн платформи та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дають змогу завершити транзакцію вже через 10 хвилин, клікнувши мишкою п'ять разів.

08 - Підключений автомобіль набирає оберти

Першим оснастивши свої автомобілі сервісом спільної навігації WAZE, бренд SEAT цьогоріч виборов чергову пальму першості в цій сфері. Відтепер в автомобілях компанії доступний мобільний додаток Shazam для розпізнавання музики. Ще один етап розвитку сфери комунікацій завершився в листопаді із запуском віртуального асистента з голосовим управлінням Amazon Alexa на ринках Іспанії, Італії, Франції, Великобританії, Німеччини. Alexa допомагає водіям більш оптимально проводити час за кермом, полегшуючи доступ до різноманітних функцій.

09 - Ангел-охоронець у боротьбі за безаварійність

На виставці Smart City Expo World Congress, що пройшла в листопаді в Барселоні, SEAT представив удосконалену версію свого концепт-кара Cristobal - ангела-охоронця з високотехнологічними асистентами, які забезпечують зниження ризиків і зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод. У результаті подальшої еволюції Cristobal віднині підтримує технологію 5G, завдяки чому автомобіль може обмінюватись інформацією зі своїм оточенням (пішоходами та об'єктами вуличної інфраструктури). Випробування нової функціональності проводилися у взаємодії з компанією Telefónica.

10 - Самокат від SEAT

Крім цього, на виставці компанія представила новий SEAT eXS на базі технологій Segway. Це самокат з електроприводом, що є першим кроком SEAT у напрямі до реалізації стратегії мікромобільності задля задоволення зростаючого попиту на міську електромобільність «останньої милі».

11 - Розвиток мобільності

З моменту створення наприкінці 2017 року проект Metropolis:Lab Barcelona розробляв інноваційні пропозиції для покращення міської мобільності. До перших розробок належать ініціатива «Bus on Demand», спрямована на підвищення ефективності громадського транспорту завдяки послузі, яка адаптується до потреб користувача, та додаток ride sharing, що дає змогу об'єднуватися мешканцям одного району для спільних повсякденних поїздок.

12 - Respiro: сервіс спільного користування автомобілями від SEAT

На виставці Mobile World Congress (MWC) компанія SEAT оголосила про створення XMOBA - незалежної компанії, яка розроблятиме й тестуватиме інтелектуальні сервіси нової мобільності. Саме ця дочірня компанія пролобіювала придбання Respiro - першого в Іспанії проекту з погодинної оренди автомобілів, що працює в Мадриді й використовує систему оплати в міру користування. Купівля Respiro, послуги під брендом якого будуть запущені в нових містах протягом кількох наступних років, допоможе SEAT вийти на нові канали збуту й диверсифікувати свою бізнес-модель.

13 - Hola, докторе Вольмер!

У березні д-р Крістіан Вольмер (Dr. Christian Vollmer) став новим віце-президентом SEAT із виробництва й логістики. На цьому етапі цифрової трансформації та роботи над упровадженням концепції Промисловість 4.0 на додачу до контролю за виробництвом в усіх виробничих центрах SEAT він відповідатиме за активізацію ініціатив, пов'язаних із турботою про довкілля й викликами мобільності майбутнього. Крім цього, незадовго до прибуття д-ра Вольмера завод у Марторелі очолив д-р Райнер Фессель (Rainer Fessel).

14 - 25 років у Марторелі, 10 мільйонів автомобілів

Завод у Марторелі, що є справжнім серцем SEAT, цього року відзначив 25-річний ювілей. Загалом на виробничих потужностях і в підрозділах централізованого обслуговування в Марторелі працюють близько 12 500 співробітників. За всю історію підприємства з його складальних ліній зійшли понад 10 мільйонів автомобілів 39 моделей у різних модифікаціях. Сьогодні завод у Марторелі - еталонне підприємство концепції «Промисловість 4.0» і важливий осередок генерування робочих місць та промислового розвитку, що є взірцем ефективності, сталого розвитку й екологічності.

15 - Audi A1: зроблено в Марторелі

Нову компактну й спортивну модель Audi A1 випускають ексклюзивно на заводі SEAT, починаючи з жовтня, і звідси ж постачають на всі ринки збуту. Це позитивно впливає на показники експорту підприємства, який і без того перевищує 80% від загального обсягу виробництва. Audi A1 - другий автомобіль преміум-класу, який виготовляють в Іспанії. Першим був Audi Q3, що також сходив із конвеєрів у Марторелі.

16 - SEAT Ibiza - фіналіст премії «Автомобіль року - 2018»

2018 рік став роком перемог для Ibiza - найбільш культової моделі SEAT. Отримавши на завершення 2017 року премію ABC Award «Найкращий автомобіль 2018 року», найпрестижнішу нагороду в автомобільній галузі Іспанії, Ibiza й далі виборювала нові відзнаки протягом усього року. Зокрема, модель вийшла у фінал премії «Автомобіль року - 2018», отримала титули «Best Supermini» від британського видання What Car?, «Firmenauto des Jahres 2018» у Німеччині, «Citadine de Réference» французького видання La Revue Automobile, «Найкращий автомобіль року Каталонії - 2018», премію видання Motorpress Ibérica «Best Cars 2018» у категорії «Найкращий утилітарний автомобіль» та приз Schibsted Motor Awards у категорії «Найкращий малий або компактний автомобіль».

17 - Перший міський позашляховик на стисненому природному газі

Під час Паризького автосалону відбулася світова прем'єра нового SEAT Arona TGI - першого у світі міського позашляховика з гібридним двигуном, що працює на стисненому природному газі й бензині. Крім того, SEAT уклав угоди про партнерство з компаніями Snam та AFGNV, щоб популяризувати природний газ та біогаз як пальне для автомобілів на території Італії і Франції.

18 - CARS - дещо більше, ніж просто автомобілі

2018 року компанія SEAT відзначила першу річницю лікувально-реабілітаційного центру CARS, ставши піонером у сфері впровадження послуг профілактичної медицини й концепції здорової компанії. До того ж створений SEAT науковий комітет здорової компанії (Healthy Company Scientific Committee) проводить дослідження в межах проекту MedCARS, щоб виявити переваги здорового способу життя для співробітників компанії та населення загалом. Понад 2000 співробітників Volkswagen Group в Іспанії також отримали змогу користуватися перевагами медичного обслуговування, яке SEAT пропонує всім своїм працівникам.

SEAT - єдина компанія, яка проектує, розробляє, виробляє й продає автомобілі в Іспанії. Міжнародний бренд зі штаб-квартирою в Марторелі (Барселона), який входить до складу концерну Volkswagen, експортує 80% автомобілів і представлений у більш ніж 80 країнах. 2017 року прибуток SEAT після сплати податків становив 281 млн євро, а обсяги продажів в усьому світі - майже 470 000 автомобілів.

Кількість персоналу SEAT Group перевищує 15 000 фахівців. У трьох виробничих центрах компанії, розташованих у Барселоні (Barcelona), муніципалітеті Ал-Прат-да-Любрагат (El Prat de Llobregat) та Марторелі (Martorell), виготовляють надзвичайно успішні моделі Ibiza, Leon й Arona. Крім того, у Чеській Республіці компанія випускає Ateca й Toledo, у Португалії - модель Alhambra, у Словаччині - Mii. 

Міжнародна компанія має власний технічний центр, що слугує своєрідним осередком знань: над створенням інновацій для найбільшого промислового інвестора Іспанії у сфері розробок і досліджень тут працює тисяча інженерів. Модельний ряд SEAT уже оснащується передовими комунікаційними рішеннями. А зараз компанія прагне реалізувати глобальний перехід на цифрові технології для впровадження мобільності майбутнього.